RING med gammal- samt briljantslipade diamanter, totalt ca 1,00ct.

Mittsten gammalslipad, ca 0,50ct. Kvalitet på mittsten ca L-M/SI. Sidostenar av varierande kvalitet. Storlek 18,25/57. 14K guld. Vikt 10,5 gr.

Slitage. Repor. Nagg. Inneslutningar som når ytan.

Utropspris
7 000 SEK