OSMO VALTONEN, akryl på masonit/trä, signerad och daterad 1968.
"Metamorfos". Kinetisk konst. 95 x 118 cm.
Sedvanligt slitage, en liten del på ram saknas. Enstaka delar en aning lösa.
Utställning av finländsk konst i Louisiana 1969.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
800 EUR