SKULPTUR, brons, 1800-talets andra hälft.

Sittande man med svärd. På lös stensockel. Höjd ca 17 cm.

Åldersbetingat slitage. Helhetsintrycket är gott. Sockeln med några mindre naggar vid kanten.

Utropspris
6 000 SEK