JONAS BOHLIN, stolar 6 st samt bord, "Liv".
Stolar med sitsar i svart skinn samt stomme i blålackerad metall. Bord med rund skiva i blålaminerad träskiva samt underrede i svartlackerad metall. Bordets diameter 120 cm, höjd 75 cm. Sitthöjd ca 47 cm.
Smärre slitage. Bordet med repor, slitage.