LJUSKRONA, rokokostil, 2000-tal

Stomme av metall, behängd med prismor. Fyra ljuskällor ljus samt åtta ljusarmar. Diameter 67, höjd 75 cm

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK