KAMERA

LEICA M3, nr 1088285, 1963. Wetzlar, Tyskland. Med Summicron f=5 cm 1:2 nr 1190802.

Kromat kamerahus med objektiv. Kameraväska av läder samt linsskydd framtill på objektiv medföljer.

Konditionsrapport

Slitage. Ytskador (lagade med tejp). Objektivets optik, dis, repor och damm. Kamerahusets sökare dock klar med smärre slitage. Ej funktionstestad.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    6 500
    655 EUR
    821 USD

    Budhistorik (18 bud)
    410 feb 18:486500SEK
    110 feb 18:476300SEK
    4A10 feb 18:476205SEK