CARL M COHR, moccaservis, 3 delar, silver, Fredericia, Danmark, omkring 1900-talets mitt.

Dekor av svängda knäckar. Sockerskål samt gräddkanna invändigt förgyllda. Moccakanna med uppsvängd pip och hänkel. Höjd 6- 19 cm. Vikt 500 gram.

Sedvanligt slitage.

Utropspris
2 000 SEK