Nicolaes Berchem

(Nederländerna, 1620-1683)
Nicolaes Berchem
(Nederländerna, 1620-1683)

NICOLAES BERCHEM, hans efterföljare, olja på duk, 1700-tal.

Djur vid ruiner, 36,5x30 cm. Märkt bakom: N. Berchem v. Häeter 1683

Förstärkta kanter. Krackelyr. Uppfodrad duk.

Utropspris
800 EUR