LITOGRAFI, Porträtt av Gustav VI Adolf, egenhändigt signerad Gustav VI Adolf och numrerad 232/400.

Framtagen till 80-årsdagen 1962. Medföljande brev till kammarvaktmästare Martin Wenström undertecknat av riksmarskalk Nils von Steyern. Bildstorlek 24x18,5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Kammarvaktmästare och hovlakej Martin Wenström

Utropspris
2 000 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79