KAFFKOPPAR MED FAT 6 st Flora Danica, porslin, Royal Copenhagen sent 1900-tal
"Teesdalia nudicanlis R",
"Stellaria arigynum Vill",
"Cakile maritima Scop",
"Calypso bulbosa G",
"Erica Tetralix L",
"Pleurgyne votata Griseh",
modellnr 3213, höjd ca 7,5 cm.
Obetydligt ytslitage.