ERIK WÖRTZ, fåtöljer, ett par, "Kolding", IKEA, 1960-tal.
Stomme av teak. Lösa plymåer i rygg och sits. Sitthöjd ca 39 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Fläckar. Torkad stoppning. Skrapmärken.