BYRÅ, 1800-talets andra hälft.

Rak rektangulär form med avfasade hörn på raka nedåt avsmalnande mässingsskodda ben Fanerad med mahogny. Tre lådor. Bredd 106, djup 48, höjd 91 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Lagningar. Listbit lös men medföljer. Fanerskador. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK