SOFFA, biedermeier, 1830-1840-tal.

Mahognyfanerad soffa med skuren dekor. Bredd 190 cm, sitthöjd 51 cm, total höjd 116 cm, djup 68 cm. Stoppad sits.

Lagningar. Senare klädsel. Slitage, ställvis omfattande. Smärre fläckar. Lackbortfall. Förstärkning. Torrsprickor i ryggen.

Utropspris
600 EUR