SOFFA samt STOLAR, 6 st, sengustaviansk stil, 1800-talets slut.

Målade. Skuren dekor med genombruten rygg. Stoppad klädd sits. Längd 181, sitthöjd ca 42 cm.

Senare målade, renoverade, slitage, färgbortfall. Stolarnas sitsar stärkta undertill.

Utropspris
12 000 SEK