KARTA / STADSPLAN, handkolorerad litografi, F.Tengström & F.Liewendahl, Helsingfors 1837.

"Plan af Helsingfors utgifven 1837 af C. W. Gyldén". Bildstorlek ca 40,5 x 50 cm.

Fläckar. Smärre slitage. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
400 EUR