ARNE JACOBSEN, stolar, 3 st, "Myran", Fritz Hansen, 1950-/60-tal.

Svarta sitsar. Tre ben vardera. Märkta "FH Danmnark" på metallkåpa undertill.

Slitage. Rostangrepp. Fanerskador. Färgbortfall. Senare fotavslut. Krackelyrer. Sprickor. Lagningar.

Utropspris
2 000 SEK