KANNA samt OBJEKT, glas, Erika Lagerbielke samt Vivianne Karlsson, Orrefors, signerade, sent 1900-tal.
Kanna i blått och grönt glas av Erika Lagerbielke, signerad och numrerad 4628-11. Objekt i klarglas med invändig grön glasmassa av Vivianne Karlsson, signerat och numrerat 910282 EA 2-92. Höjd ca 9- 18 cm.
Bruksskick. Nagg på objektet.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.