Målad. Skiva av kolmårdsmarmor. Två lådor. Beslag av mässing. Längd 101 cm, bredd 48 cm, höjd 81 cm.
Senare målning. Skiva med smärre nagg. Slitage. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10