Rik dekor i relief, märkt Austria i godset, diameter ca 58, höjd ca 90 cm.
Nagg. Smärre slitage.
Inköpt i Wien 1898.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10