Bok. Tvådelade. Underdelar med ett par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Överdelar med ett par glasade skåpsdörrar med bakomliggande belysning. Bredd 77, djup 41, höjd 170 cm.
Bruksslitage. Repor. Fläckar. Invändig belysning ej funktionstestad.
Enligt uppgift inköpta på Blidners Möbler.