WÄINÖ AALTONEN, RELIEFER, 2 st, keramik, 'Jean Sibelius', Arabia 1932-1949.

Den ena signerad i godset WA. Diameter 26,5 cm. Den andra med grön glasering. Diameter 22 cm.

Smärre slitage och nagg.

Utropspris
150 EUR