BYRÅ, gustaviansk stil, Sverige, 1900-talets början.
Grå kalkstenskiva. Mahognyfanerad med intarsiadekor av olika ädelträ. Tre draglådor med mässingsbeslag. Bredd 103,5 cm, djup 50 cm, höjd 77,5 cm. Nyckel finns.
Repor i kalkstenskiva. Smärre fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.