RULLMÅLNINGAR, 2 ST, akvarell på silke och på rispapper, signerade, Kina, troligen 1900-talets första hälft.

Figuralt berglandskap. Storlekar 80 x 32,5 och 70,5 x 31,5 cm.

Slitage. Den ena utan glas, med revor, hål och veck. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
200 EUR