YNGVE EKSTRÖM, fåtöljer, ett par, "Kontrapunkt", Swedese, 1900-talets andra hälft.

Stomme i furu. Blixtlåsförsedda lösa dynor. På trissor. Längd 85 cm, bredd 114 cm, höjd ca 70 cm.

Ställvis slitage och märken. Smärre fläckar.

Se även 987486 samt 987491.

Utropspris
2 000 SEK