KARMSTOLAR, 2 st, barock samt barockstil, 1700-tal samt 1900-tal.

Målade. Genombuten rygg med balusterbricka. Lös stopp sits. Klädsel av skinn. Kopplad benställning. Sitthöjd ca 48 cm.

Slitage. Senare målning. Smärre färgbortfall. Förstärkningar. Renoverad. Kompletterad. Delvis maskstungen.

Utropspris
4 000 SEK