PHILIPPE STARCK, taklampa, "Romeo Moon S2", Flos, Italien, formgiven 1996.

Skärm av räfflat glas med invändig kupa av frostat glas. Upphängningsvajrar i metall. Diameter 50 cm.

Grov / ojämn övre innerkant på skärm. Smärre slitage. Några smärre repor.

Utropspris
1 500 SEK