SALTKAR och PEPPARSTRÖARE, 6 st, Mappin & Webb, SALTSKEDAR, 4 st, Adie Brothers, sterling silver, Birmingham 1922-1923.

På tre fötter, konturerade brätten. Fyra saltkar och två pepparströare. Två kar med lock och blå glasinsatser. Höjd 3 - 7 cm. Förgyllda saltskedar, längd 6 cm.
Silvervikt 212 g.

Graveringar. Anlöpningar i botten. Smärre bucklor.

Utropspris
200 EUR