SERVISDELAR, 15 st, porslin, "Musselmalet", Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Fem mattallrikar, modellnummer 175. Fem djupa tallrikar, modellnummer 168. Gräddkanna. Såsbåt på fot. Tre skålfat.

Mattallrik med kantnagg. Två djupa tallrikar med flisor på kant. Bruksslitage. En djup tallrik möjligen andra sortering.

Utropspris
2 500 SEK