CHRISTIAN BERG

Färglitografier, 3 stycken, signerade samt numrerade 68/125. Daterade 1973/74.

"Aktstudie Paris 1927", "Aktstudie 1928", "Aktstudie Paris 1927". Bladstorlek, vardera 57 x 41 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerade ur ram, ojämnt gulnade.

Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Jinnerot

Johan Jinnerot
Specialist äldre konst

+46 8-614 08 58
johan.jinnerot@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    1 400
    142 EUR
    174 USD

    Budhistorik (9 bud)
    219 jan 16:541400SEK
    1A19 jan 16:541330SEK
    119 jan 16:531300SEK