ENRICO BAJ, blandteknik med collage på textil och litografi
"The military strategist/Le Stratége Militaire/Sahuguet d'amarzit d'Espagnac". I en upplaga om 300 exemplar. Detta exemplar saknar den signerade etiketten a tergo. Ca 89 x 60 cm.
Saknar etikett med signatur a tergo. Fläckar. Krackelyr. Skador, ett band har släppt. Något blekt. Knappar saknas.
Enrico Baj, "Catalogue of the graphic work and multiples". vol. II, reproducerad på sid. 96 under nr 27.