Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

123 föremål
Bordslampa modellnr 2173 Hemi 1970-tal.
4d 7 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
5d 5 tim
7 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
4d 8 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Italien, 1960-tal.
1d 5 tim
Taklampa, Italien, 1960-tal.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lars Hellsten, vas.
6d
Lars Hellsten, vas.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
6d 1 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jonas Rooth, ljuskrona, Kivik, 1997.
2d 2 tim
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffbord, samtida.
6d
Soffbord, samtida.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
2d 5 tim
Taklampa, 1900-talets mitt.
470 EUR
Utropspris
600 EUR
Vitrinskåp, samtida.
3d 5 tim
Vitrinskåp, samtida.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Taklampa, 1940-tal.
1d 4 tim
Taklampa, 1940-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK