Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

25 föremål
Alvar Aalto, taklampor, ett par, modell "A110", Artek.
6d
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa, Italien, 1900-talets andra hälft.
4d 3 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Swedish Modern, Orrefors, 1940-tal.
1d 1 tim
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sven Palmqvist, taklampa, Orrefors 1940-tal.
1d
3 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Max Sauze taklampa Cassiopea 1970-tal.
9m 37s
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK