Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

173 föremål
Dusty Deco, soffa, "DD Frame", samtida.
1d 5 tim
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Giuseppe Bavuso, bord, "Flat", Rimadesio.
2d 8 tim
1 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GamFratesi, stolar, 4 st, "Beetle", Gubi.
1d 5 tim
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Harri Koskinen, "Igman Chair", Zanat.
7 tim 38m
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Folke Ohlsson, soffa, Dux, 1900-talets mitt.
1d 12 tim
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sidobord, ett par, Minotti, Italien.
9 tim 24m
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtöljer, ett par, funkis, 1930-tal,
3d 6 tim
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, 1900-talets mitt.
9 tim 38m
Skåp, 1900-talets mitt.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sideboard, ett par, 1900-talets mitt.
7 tim 16m
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
1d 12 tim
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gunilla Allard, serveringsvagn, "Cargo", Lammhults.
9 tim 14m
5 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hylla, "Combiplex", Fogia.
6d 6 tim
Hylla, "Combiplex", Fogia.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK