127 föremål
Bröderna Andersson, soffa, "Andrew",
6d
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Carl Malmsten,  soffa "Samspel".
5d 4 tim
6 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Carl Malmsten, soffa "Ulla".
4d 6 tim
Carl Malmsten, soffa "Ulla".
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Folke Ohlsson, fåtölj "USA" för DUX 1960-tal.
4d 6 tim
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Karmstol, rokokostil, 1800-talets andra hälft.
3d
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Dagbädd, samtida tillverkning.
3d 3 tim
7 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Soffa, Art Déco, 1930-tal.
3d 4 tim
Soffa, Art Déco, 1930-tal.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj/emma 1940-tal.
3d 6 tim
Fåtölj/emma 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Paola Navone, soffa, "Grey 03", Gervasoni, Italien.
1d
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Fåtölj Firma Stil & Kvalité,  Högsby 1940-tal,
1d 6 tim
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa, 1960 / 1970 - tal.
1 tim 11m
Soffa, 1960 / 1970 - tal.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Fåtöljer; ett par, 1970-tal.
4 tim 23m
Fåtöljer; ett par, 1970-tal.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtölj, "Karin", Dux.
4 tim 27m
8 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Gunilla Allard, soffa, "Cinema", Lammhults.
4 tim 35m
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Dagbädd/soffa, 1950/60-tal.
4 tim 53m
Dagbädd/soffa, 1950/60-tal.
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK