1654 föremål
Matta, Figural Silke Ghom, ca 206 x 138 cm.
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Olle Nordberg, 3, st, olja på pannå, signerade.
2 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1919, signerad med blyerts.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Persisk Kelim, Kurdisk, ca 297 x 165 cm.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Elsa Backlund Celsing, akvarell, signerad.
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Jockum Nordström, färglitografi, 2002, signerad 150/150.
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Åke Lange, efter. C-print, numrerad 9/10.
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil.
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Nain Nain Part Silk, S.K 9 LAA, Diameter ca 213 cm.
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta, Kelim, ca 353 x 254 cm.
6 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Christo & Jeanne-Claude, offset med collage, 1992, signerad.
9 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta, Kelim, ca 304 x 209 cm.
1 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, Marocko, ca 363 x 263 cm.
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta, Figural silke Ghom, ca 309 x 200 cm.
34 000 SEK
Utropspris
70 000 SEK
Sängbord, ett par, 1900-talets andra hälft.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Armlänk, krysslänk, 18K guld.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrin, silver, GAB, Stockholm 1923.
2 221 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Plura Jonsson, färglitografi, signerad EA IX/XL.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Armlänk, krysslänk, 18K guld.
8 700 SEK
Utropspris
11 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1940-tal.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Armlänk, krysslänk, 18K guld.
5 208 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Efva Attling, örhängen, 18K guld.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Theo Tobiasse, färglitografi, signerad 78/150.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kandelabrar, ett par, 1800-talets slut.
700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordspendyl, 1800-talets slut.
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Halslänk, doserad Bismarcklänk, 18K guld.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1918, signerad med blyerts.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1930-40 tal.
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1970-tal.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Chanel, J12, armbandsur, 38 mm.
29 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Ingegerd Silow, bonad signerad 120x83 cm.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertel Bertel-Nordström, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hans Dall, olja på duk, signerad, daterad -09.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matbord, 1950-60-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Serveringsvagn, 1950-tal.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta semiantik Keshan signerad ca 203x135 cm.
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord, 1960-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampa 1950/60-tal.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Philippe Starck, bord, "Miss. Balú", Kartell.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Willy Rizzo, 4 st, stolar, 1970-80-tal.
8 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj 1940/50-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ellen Trotzig, olja på duk, signerad.
16 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Taklampa, Siemens Neophan, 1920-30-tal, Sverige.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtölj, "Jetson", Dux.
11 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK