2068 föremål
Matta. Marocko ca 240 x 145 cm.
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Hans Belin, olja på duk, signerad.
6 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Mats Hådell, färglitografi, signerad 3/250.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Malmsten, sideboard, Stolab, daterat 2006.
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Olavi Laine, olja på duk, signerad.
220 EUR
Utropspris
350 EUR
Kors, 18K guld. Sverige 1876.
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Hermès, "Chasse en Inde", scarf.
260 EUR
Utropspris
250 EUR
Brosch, 14K guld, snäckskalscamé.
150 EUR
Utropspris
250 EUR
TAISTO AHTOLA, akryl på pannå, signerad.
170 EUR
Utropspris
350 EUR
Armband, 14K guld.
200 EUR
Utropspris
250 EUR
Karmstolar, ett par, 1950-tal.
75 EUR
Utropspris
250 EUR
Matta, Meshed, ca 390 x 290 cm.
3 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Matta, Sarouk-Mir,. ca 297 x 285 cm.
3 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Matta, Mahal, 409 x 290 cm.
5 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Skål, silver. Sk Margaretaskål.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tissot, fickur, 40 mm.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Burberry, Halsduk samt handskar.
1 511 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Louis Vuitton, plånbok.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jacob Duck, hans krets/efterföljd, olja på pannå.
8 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Céline, weekendbag.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Malmsten, vitrinskåp, "Undantaget".
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bottega Veneta, plånbok samt kalenderskydd.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvur, England, 1800-tal.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Vuitton, väska, "Naviglio".
4 007 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bottega Veneta, väska.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Chanel, plånbok.
2 811 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Guido Gambone, fat, Italien, 1950-60-tal. Signerat.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Vuitton, väska, "Noé".
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord, Westerbergs möbler, Tranås, 1950-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, vas/skål, glas, Boda, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pelle Åberg, olja på pannå, signerad Pelle Åberg.
5 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Miu Miu, väska.
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1800-talets andra hälft.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Antonio Citterio, fåtölj, "Mart", B&B Italia.
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Henry B. Goodwin, fotogravyr signerad i plåten.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Prada, väska.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skål, silver,
2 810 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-talets mitt.
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
C Buckley, olja på duk, signerad och daterad 1823.
12 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
JENNY LEXANDER, pigment print, signerat, ed 87/100.
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Per Peppe Engberg, olja på pannå, signerad PE.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Dunhill, herrväska.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ilon Wikland, tusch, signerad.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Marocko, ca 300 x 215 cm.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Abadeh, ca 204 x 198 cm.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, semiantik Serabend, ca 355 x 250 cm.
1 620 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Hamadan, ca 330 x 200 cm.
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Gallerimatta, Kashmir silke, ca 319 x 85 cm.
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Gallerimatta, Kashmir silke, ca 290 x 76 cm.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, Keshan, ca 344 x 245 cm.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Nain part silk, ca 235 x 160 cm.
5 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Yasd, ca 260 x 198 cm.
2 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Matta Kelim, ca 345 x 250 cm.
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK