77 föremål
Läsljusstake, Rokoko-stil, 1900-talets första hälft.
16m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, omkring år 1900.
1d
Bordslampa, omkring år 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, Italien, sent 1900-tal.
8m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa Rokoko-stil modern tillverkning.
5d
650 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Oljelampa Sineumbralampa, 1800-tal.
20 tim 51m
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa.
1d
Bordslampa.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa 1900-talets mitt.
1d 18 tim
Soffa 1900-talets mitt.
1 100 EUR
Utropspris
2 000 EUR