2530 föremål
Aly Ben Salem, gouache, signerad.
33 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Evert Lundquist, olja på uppfodrad duk, signerad.
16 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Soffbord 2 dlr sent 1900-talets senare del.
7 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Knut Wiholm, spegel, Stockholm 1930 tenn.
5 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Boksnurra, 1900-talets början.
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stålhjälmar 4 st.
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skål, Kina 1600-tal.
170 EUR
Utropspris
200 EUR
Bokhyllor, 4 st, 1900-talets andra hälft.
3 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Yrjö Edelmann, olja på duk, signerad och daterad 2004.
95 000 SEK
Utropspris
100 000 SEK
Bord, omkring 1900.
6 050 SEK
Utropspris
5 000 SEK
66 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Morganitring med briljantslipade diamanter.
9 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Lars Lerin, kritteckning, signerad och daterad -75.
4 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1916, signerad med blyerts.
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ann-Marie Jönsson, olja på duk, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, sekelskiftet 1900, Sengustaviansk stil.
7 706 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Kai Ruokonen, bordslampa, Orno 1970-tal.
1 800 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
VÄSKA, Chanel.
8 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffbord 1900-talets senare del.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kondomautomat, Fry-Fex, 1900-tal.
8 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bänk, allmoge, 1800-tal.
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Alvar Aalto, hurts, Finland, 1930/40-tal.
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Frans Wilhelm Odelmark, olja på duk, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Prada, väska, "Galleria Medium".
12 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Lars Lerin, akvarell, signerad Lars Lerin och daterad 2015.
63 000 SEK
Utropspris
160 000 SEK