Förgyll ditt hem med konst! 301

262 föremål
ARTHUR LUIZ PIZA, färgetsning, signerad och numrerad 19/99.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe I.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALBERTO GIACOMETTI, litografi, ur  Derrière le Miroir nr 119 1960.
Klubbat pris
3 101 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG CLAESSON, tuschteckning, signerad.
Klubbat pris
3 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad o numrerad 36/150.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WASSILY KANDINSKY, träsnitt, signerad i stocken.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
EDUARDO CHILLIDA, litografi, utförd 1964.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANTONI TÀPIES, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 250 1982.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, tuschteckning, signerad.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAREL APPEL, färglitografi, signerad och daterad 68, e.a.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
3 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JACOB DAHLGREN, färgetsning, signerad och numrerad e.a.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOAN MIRÓ, etsning, "L'Aigrette", signerad i plåten, 1956.
Klubbat pris
14 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LARS GRÖNFELT, olja på duk. Signerad och daterad -73.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MICHAEL SCHLEU, oljefärg och bivax, signerad a tergo.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARIN OLSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG OLSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, gicléetryck, signerat och numrerat 7/175.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERLAND CULLBERG, pastell, signerad.
Klubbat pris
2 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, gicléetryck, signerat och numrerat 99/150.
Klubbat pris
3 710 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRISTINA BENGTSSON, fotografi, signerat K.B, numrerat 1/5.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRISTINA BENGTSSON, fotografi, signerat och numrerat 2/3 + IAP.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VICTOR VASARELY, färglitografi, signerad, numrerad 120/200.
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VICTOR VASARELY, färglitografi, signerad, numrerad 52/60.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHRISTO & JEANNE-CLAUDE, offset, signerat Christo med tusch.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MERT ALAS & MARCUS PIGGOT, fotografi, signerat, 2000-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BIRGIT BROMS, gouache, signerad.
Klubbat pris
3 265 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SALVADOR DALÍ, litografi, signerad och numrerad IV/L.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MADELEINE PYK, gouache, signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, tusch på japanpapper, signerad.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OLLE BONNIÉR, serigrafi, signerad och numrerad 164/180.
Klubbat pris
1 205 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JAMES COIGNARD, gouache, signerad.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CECILIA EDEFALK, etsning, signerad och numrerad 55/150.
Klubbat pris
1 720 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIRJO PARTANEN, akryl, signerad och daterad -06.
Klubbat pris
170 EUR
Utropspris
300 EUR
ASTRID SYLWAN, färgetsning, signerad och numrerad 5/35.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, skulptur, metall, signerad.
Klubbat pris
5 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MARIE-LOUISE EKMAN, litografi, signerad och numrerad 435/450.
Klubbat pris
4 875 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LENA CRONQVIST, etsning, signerad och numrerad 4/25.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HANS HARTUNG, färglitografi, signerad och numrerad 81/100.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANTONI TÀPIES, färglitografi, signerad, numrerad 92/150.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANTONI TÀPIES, karborundumetsning, signerad, numrerad 50/75.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KRISTINA BENGTSSON, fotografi.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALY BEN SALEM, gouache, signerad.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ENRICO BAJ, färglitografi, sign, H.C.
Klubbat pris
551 EUR
Utropspris
400 EUR