Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor, översta med lådinredning. Förkroppad front. Längd 110, bredd 57,5, höjd 83,5 cm. Nyckel medföljer.
Några beslag saknas, lösa lister medföljer, ställvis fanerskador.
×
Logga in
Kunde inte logga in