Vårens Klassiska 556

29 föremål
1253. Petr Klodt Efter, Stegrande häst och mansfigur.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1242. Alexander Fedorovich Bely, Dam på terass med cypresser.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1241. Nicolai Konstantinovitch Roerich, Motiv från Himalaya.
Klubbat pris
1 250 000 SEK
Utropspris
1 000 000 - 1 200 000 SEK
1247. Vjatcheslav Aleksandrovich Sergeev, Ängsblomster.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1254. Vigilius Erichsen och ateljé, "Kejsarinnan Katarina den Stora" (1729-1762).
Klubbat pris
460 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
1244. Dimitri Arkadievich Nabaldian, Folkliv på badstranden.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1243. Petr Aleseevich Levchenko, Vid bondgården.
Klubbat pris
300 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1246. Hästspann jagat av vargar.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1248. FEDOR NIKITIN. Olja på duk, sign.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
1249. RYSK SKOLA. Olja på duk, sign.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1245. Olga Alexandrovna (Storfurstinnan), Sommarblomster.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1250. Nikolaj Nikanorovich Dubovskoij, Kustlandskap.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1239. Stepan Feodorovich Alexandrovski, Gosse med penningpung.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1255. Rysk ädling med St Anna och St Andreasorden.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1265. IKON. RYSSLAND 1800-TAL
HELGONFRAMSTÄLLNINGAR OCH SCENER UR JESU LIV.
1265. IKON. RYSSLAND 1800-TAL HELGONFRAMSTÄLLNINGAR OCH SCENER UR JESU LIV.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1266. IKON. RYSSLAND 1800-TAL.
JUNGFRU MARIA OCH JESUSBARNET.
1266. IKON. RYSSLAND 1800-TAL. JUNGFRU MARIA OCH JESUSBARNET.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1268. IKON. RYSSLAND 1800-TAL
GUDSMODERN.
1268. IKON. RYSSLAND 1800-TAL GUDSMODERN.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1267. IKON. RYSSLAND 1800-TAL.
GUDSMODERNS DÖD.
1267. IKON. RYSSLAND 1800-TAL. GUDSMODERNS DÖD.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1264. IKON. RYSSLAND. OMKRING 1900.
GUDSMODERN FRÅN CHESTOKOVA.
1264. IKON. RYSSLAND. OMKRING 1900. GUDSMODERN FRÅN CHESTOKOVA.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1261. IKON. RUMÄNIEN (MOLDAVIEN) 1800-TAL.
DE RÄTTROGNAS FÖRSAMLING.
1261. IKON. RUMÄNIEN (MOLDAVIEN) 1800-TAL. DE RÄTTROGNAS FÖRSAMLING.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1258. "Kejsar Alexander II" (1818-1881.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1257. Giovanni Battista Lampi Hans krets, "Kejsarinnan Katarina den Stora" (1729-1796).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1252. Konstantin Egorovich Makowski, Ung dam i spetsmössa med sidenband och blomma.
Klubbat pris
560 000 SEK
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
1251. Karl Ioganovich Rosen, Vinterlandskap.
Klubbat pris
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1238. Kvinna i vit hatt.
1238. Kvinna i vit hatt.
Klubbat pris
250 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK