AKSEL KJERSGAARD, hallbord med spegel, Odder, Danmark 1950-60-tal.
Palisander, två utdragslådor. Spegelns baksida stämplad K No 166 AKSEL KJERSGAARD MADE IN DENMARK. Bordet 80,5 x 39,5, höjd 70 cm, spegeln 105 x 59 cm.
Något slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in