Kan inte nå servern

Höstens Klassiska 571

 
1934 föremål
800. BORSPENDYL. Sverige, 1800-talets andra fjärdedel. Karl Johan.
800. BORSPENDYL. Sverige, 1800-talets andra fjärdedel. Karl Johan.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1425. BREITLING, Auronauitcal, kronometer, kvarts, stål, 2005.
1425. BREITLING, Auronauitcal, kronometer, kvarts, stål, 2005.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
819. BREVPRESS. Älvdalen, 1800-tal.
819. BREVPRESS. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
1535. BRICKA, silver. Sen Qing dynastin (1644-1912). Märkta Gan Mao Xing.
1535. BRICKA, silver. Sen Qing dynastin (1644-1912). Märkta Gan Mao Xing.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1271. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad, ca0.68ct.
1271. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad, ca0.68ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1269. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 0.65 ct.
1269. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 0.65 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1270. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 0.74 ct.
1270. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 0.74 ct.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1268. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 0.75 ct.
1268. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 0.75 ct.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1228. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 1.02.
1228. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 1.02.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 65 000 SEK
1147. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 1.83 ct.
1147. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 1.83 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1325. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 2.02 ct.
1325. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 2.02 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
220 000 - 225 000 SEK
1114. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 3.19 ct.
1114. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 3.19 ct.
Klubbat pris
350 000 SEK
Utropspris
350 000 - 400 000 SEK
1229. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. vikt 1.07 ct.
1229. BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. vikt 1.07 ct.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
311. BRODERI på siden. 291 x 189 cm. Kina 1700-1800-tal.
311. BRODERI på siden. 291 x 189 cm. Kina 1700-1800-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
312. BRODERI på siden. 327,5 x 186 cm. Kina 1900-talets början.
312. BRODERI på siden. 327,5 x 186 cm. Kina 1900-talets början.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1246. BROSCH, Cartier, diamanter, Frankrike 1940-tal.
1246. BROSCH, Cartier, diamanter, Frankrike 1940-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1394. BROSCH, antikslipade diamanter, tot. ca 1.20 ct.
1394. BROSCH, antikslipade diamanter, tot. ca 1.20 ct.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1107. BROSCH, antikslipade diamanter, tot. ca 8 ct. ca 1880.
1107. BROSCH, antikslipade diamanter, tot. ca 8 ct. ca 1880.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
65 000 - 70 000 SEK
1217. BROSCH, briljantslipade diamanter, ca 1915.
1217. BROSCH, briljantslipade diamanter, ca 1915.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1409. BROSCH, briljantslipade diamanter, tot. ca 0.75 ct.
1409. BROSCH, briljantslipade diamanter, tot. ca 0.75 ct.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1090. BROSCH, cabochonslipad granat med små pärlor, ca 1900.
1090. BROSCH, cabochonslipad granat med små pärlor, ca 1900.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1150. BROSCH, cabochonslipad smaragd med diamanter, ca 1915.
1150. BROSCH, cabochonslipad smaragd med diamanter, ca 1915.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1108. BROSCH, cabochonslipade smaragder, tot. 37.06 ct, samt briljantslipade diamanter.
1108. BROSCH, cabochonslipade smaragder, tot. 37.06 ct, samt briljantslipade diamanter.
Klubbat pris
106 000 SEK
Utropspris
110 000 - 120 000 SEK
1081. BROSCH, carréslipade rubiner, pärla med diamanter, ca 1915. Etui.
1081. BROSCH, carréslipade rubiner, pärla med diamanter, ca 1915. Etui.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1151. BROSCH, fasettslipad blå safir med olikslipade diamanter, 1930-tal.
1151. BROSCH, fasettslipad blå safir med olikslipade diamanter, 1930-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1312. BROSCH, gammalslipade diamanter, 1900-talets början.
1312. BROSCH, gammalslipade diamanter, 1900-talets början.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1257. BROSCH, gammalslipade diamanter, tot. ca 2.50 ct.
1257. BROSCH, gammalslipade diamanter, tot. ca 2.50 ct.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1092. BROSCH, granat med rosenslipade diamanter.
1092. BROSCH, granat med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
38 000 - 40 000 SEK
1161. BROSCH, guld med briljantslipade diamanter, i form av tax.
1161. BROSCH, guld med briljantslipade diamanter, i form av tax.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1068. BROSCH, mediumslipad diamant, ca 1.85 ct.
1068. BROSCH, mediumslipad diamant, ca 1.85 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1389. BROSCH, rosenslipade diamanter samt naturliga blisterpärlor, ca 1925.
1389. BROSCH, rosenslipade diamanter samt naturliga blisterpärlor, ca 1925.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1199. BROSCH, rosenslipade diamanter, CG Hallberg, Stockholm 1907.
1199. BROSCH, rosenslipade diamanter, CG Hallberg, Stockholm 1907.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1300. BROSCHNÅL, gammalslipade diamanter, tot. ca 6.30 ct. ca 1900.
1300. BROSCHNÅL, gammalslipade diamanter, tot. ca 6.30 ct. ca 1900.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 55 000 SEK
1537. BRÄNNARE PÅ FAT silver. Shanghai, 1900-talets början.
1537. BRÄNNARE PÅ FAT silver. Shanghai, 1900-talets början.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
904. BRÖDKORG, av Alexander Kordes, S:t Petersburg 1859.
904. BRÖDKORG, av Alexander Kordes, S:t Petersburg 1859.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
843. BRÖLLOPSBÄGARE, glas. Sverige, daterad 1800.
843. BRÖLLOPSBÄGARE, glas. Sverige, daterad 1800.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1506. BUDAI, lackerad brons. Qing dynastin (1644-1912).
1506. BUDAI, lackerad brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1520. BUDDHA, brons. Burmesisk.
1520. BUDDHA, brons. Burmesisk.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1507. BUDDHA, brons. Qing dynastin (1644-1912).
1507. BUDDHA, brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1518. BUDDHA, brons. Thailand, 1800-tal.
1518. BUDDHA, brons. Thailand, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1491. BUDDHA, förgylld brons. Nepal, 1800-tal.
1491. BUDDHA, förgylld brons. Nepal, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1508. BUDDHA, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1911).
1508. BUDDHA, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1911).
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1493. BUDDHA, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1911).
1493. BUDDHA, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1911).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1494. BUDDHA, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1912).
1494. BUDDHA, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1481. BUDDHA, förgylld brons. Tibet, 1500-tal eller äldre.
1481. BUDDHA, förgylld brons. Tibet, 1500-tal eller äldre.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1516. BUDDHAHUVUD, brons. Thailand, 1700-tal.
1516. BUDDHAHUVUD, brons. Thailand, 1700-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1517. BUDDHAHUVUD, brons. Thailand, 1800-tal.
1517. BUDDHAHUVUD, brons. Thailand, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
613. BYRÅ, av Jonas Wahlbeck (mästare i Stockholm 1760-1782). Rokoko.
613. BYRÅ, av Jonas Wahlbeck (mästare i Stockholm 1760-1782). Rokoko.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
622. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
622. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
621. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
621. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
626. BYRÅ. Sengustaviansk, omkring år 1800.
626. BYRÅ. Sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
623. BYRÅ. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
623. BYRÅ. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
610. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
610. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
611. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
611. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
54 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
612. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
612. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
482. Balthasar Beschey Hans krets, Susanna och gubbarna.
482. Balthasar Beschey Hans krets, Susanna och gubbarna.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
489. Bartholomeus van der Helst, Mansporträtt, midjebild.
489. Bartholomeus van der Helst, Mansporträtt, midjebild.
Klubbat pris
380 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
437. Bengt Nordenberg, "Ett misslyckat frieri".
437. Bengt Nordenberg, "Ett misslyckat frieri".
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
435. Bengt Nordenberg, Slåtterförberedelser.
435. Bengt Nordenberg, Slåtterförberedelser.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
436. Bengt Nordenberg, Söndagsbesöket.
436. Bengt Nordenberg, Söndagsbesöket.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
941. Benjamin Patersen (Paterson), "La Banque de l'Empire à St Petersburg".
941. Benjamin Patersen (Paterson), "La Banque de l'Empire à St Petersburg".
Klubbat pris
105 000 SEK
Utropspris
75 000 - 80 000 SEK
256. Bernard Pothast, Familjeidyll.
256. Bernard Pothast, Familjeidyll.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
52. Bruno Liljefors, "Stövare jagande räv i höstlandskap".
52. Bruno Liljefors, "Stövare jagande räv i höstlandskap".
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
1 500 000 - 2 000 000 SEK
26. Bruno Liljefors, "Tjäderspel".
26. Bruno Liljefors, "Tjäderspel".
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
68. Bruno Liljefors, "Vildgäss i aftonskymning".
68. Bruno Liljefors, "Vildgäss i aftonskymning".
Klubbat pris
300 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK