Vårens Klassiska 574

118 föremål
610. MIKROMOSAIK. Italien, 1800-talets början.
Klubbat pris
420 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
611. RAMAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
612. SKRIN. Sydtyskland, 1500-talets senare del.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
613. SKRIN. Barock, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
614. BREVPRESS. Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
615. KYRKOSKULPTURER, för ett ljus, ett par, omkring år 1800.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
616. SKULPTURER, två stycken. Barock 1600/1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
617. KABINETTSKÅP. Barock, omkring år 1700.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
618. FLINTLÅSPISTOLER, ett par, Berg Norrköping 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
619. KRUTHORN. Tyskland, 1800-tal. Barockstil.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
621. ÖVERSTYCKE. Rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
623. TRÄDGÅRDSURNOR, ett par. Barockstil, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
624. KASSAKISTA. Barock, 1600-talets andra hälft.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
625. KOLONN PÅ SOCKEL. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
626. KOLONN. Gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK