Vårens Klassiska 574

54 föremål
633. BORDSSKIVA. Älvdalen, 1830/40-tal.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
634. BORDSSKIVA. Älvdalen, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
635. SKRIVBYRÅ. Karl Johan, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
636. KOLONN PÅ SOCKEL. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
637. URNOR med LOCK, ett par. Älvdalen, 1800-talets början. Sengustavianska.
Klubbat pris
150 000 SEK
Utropspris
100 000 - 110 000 SEK
638. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Sengustaviansk.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
639. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Sengustaviansk.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
640. URNA, Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
641. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
642. SKÅL PÅ FOT. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
643. SKÅL på FOT. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
644. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
645. SKÅL PÅ FOT. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
646. SKÅL med LOCK. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
648. LJUSSTAKAR, ett par. Älvdalen, omkring år 1800. Sengustavianska.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
649. LJUSSTAKAR, ett par. Älvdalen, omkring år 1800. Sengustavianska.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
650. LJUSSTAKAR, ett par. Älvdalen, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
651. LJUSSTAKAR, ett par. Älvdalen, sent 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
652. LJUSSTAKAR, ett par. Sverige, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
654. BLÄCKHORN OCH SANDSTRÖARE. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
655. BREVPRESS. Älvdalen, 1800-taletes första hälft. Empire.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
656. BREVPRESS. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
657. BREVPRESS, Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
658. BREVPRESS. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
800 - 1 000 SEK
659. BORDSKLOCKA. Älvdalen, 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
500 - 800 SEK
662. DOSA MED LOCK. Älvdalen, tidigt 1800-tal. Sengustaviansk.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
663. SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
664. SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
665. SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
666. SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
667. SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
668. SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
670. SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
671. SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
672. SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
673. TOBAKSBURK med LOCK. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
674. TALLRIK. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
675. SALTKAR, ett par. Älvdalen/Värmland, 1800-talets början.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
676. SALTKAR, ett par. Älvdalen, omkring år 1800. Sengustavianska.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
677. SALTKAR, ett par. Älvdalen, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
678. SALTKAR, ett par. Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
679. SALTKAR, ett par. Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
680. SALTKAR. Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
681. SALTKAR. Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
682. BESTICK, fyra delar. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
683. KNIVAR, tre stycken. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
684. PASTEJKNIVAR, ett par. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
685. SMÖRKNIVSTÄLL, två stycken. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
686. SERVETTRINGAR, tre stycken. Älvdalen, 1900-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
1 000 - 1 200 SEK
687. MORTEL med PISTILL. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK