TALLRIKAR, sex stycken, porslin. Darte Frères, Paris, Empire
Polykrom dekor med förgylld bräm. Olika motiv; Vue du College de France, Place Cambray, Notre Dame, Vue de Halle au blé a Parir, Theatre de Odeon, Palais de la Chambre des Deputés och Observatoire. Diameter 23,3 cm
Skada. Nagg. Slitage.Lagning.
×
Logga in
Kunde inte logga in