Moderna 587

127 föremål
466. Lars Holmström, takarmatur, Arvika, Swedish Grace.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
479. Lars Holmström, vägglampett, Arvika, Swedish Grace.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
450. NORDISKA KOMPANIET, bord, tillskrivet Axel Einar Hjorth,  Stockholm 1930.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
503. NORDISKA KOMPANIET, sannolikt, spegel, Sverige 1940-50-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
463. NORDISKA KOMPANIET, soffa, "Marieberg", Swedish Grace, ca 1929-30.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
393. Nils Fougstedt, bordsur, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1925.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
403. Nils Fougstedt, spegel, Stockholm, bär datering 1949.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
446. OKÄND FORMGIVARE, bankett, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
502. OKÄND FORMGIVARE, serveringsvagn, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
507. OKÄND FORMGIVARE, spegel, 1900-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
385. OKÄND FORMGIVARE, taklampa, sannolikt USA, ca 1900, jugend.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
391. OKÄND FORMGIVARE, takplafond, sannolikt Sverige 1920-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
460. Olof Hult, "Snäckurnan", ett par, Näfveqvarns Bruk.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
501. Otto Schulz, fåtöljer, ett par, Sverige 1940-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
390. SABINO, takarmatur, Paris, Art Déco, 1920-30-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
394. SCHREUDER & OLSSON, burk, Stockholm 1929.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
448. SPELBORD, Swedish Grace, 1920-30-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 25 000 SEK
476. SWEDISH GRACE, lampetter, ett par, 1920-30-tal.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
392. UNO ÅHRÉN, möjligen, bergère, Gemla ca 1923.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
484. Wiwen Nilsson, matbord och 12 stolar, Sverige, 1930-40-tal.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK