418
797406

ÅKDYNA (agedyna). Rölakan. 49 x 85,5 cm. Skåne 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
364 - 545 EUR
381 - 571 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Tre stora polykroma åttabladsblommor med medaljong och smärre ornament. Långsidorna med trappstegsformad bård. Sidorna med fransar. Bakstycke.

Obetydligt slitage, något smutsig, obetydliga fläckar. Bakstycket med skada.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?