555
953078

TESERVIS, tre delar, silver. Kina, 1900-talets början.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av tekanna, sockerskål samt kanna. Dekor i relief av bambu. Insidan förgylld. Kannans längd 25 cm. Höjd 15 cm.

Små bucklor.

Proveniens

Aquired at Nolhaga slott.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

562. Bulgari ett par örhängen 18K guld.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK