Polykromt trädgårdsmönster med vaser med blombuketter, träd, nischer och blommor. Röd huvudbård med blomranka och blommande grenar.
Smärre abrasher. Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar varav några lite stela, smärre malskador, skador och lagningar. Sidorna med trampveck och skador.
The width is: 366,5-370,5 cm.