Important Winter Sale 637

177 föremål
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
131. Ljusstakar, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
132. Ljusstakar, ett par, Louis Phillipe ca 1840.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
175. Obelisk, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
148. Rapir, 1600-talets första hälft.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
160. Sarkofagmask, Egypten ca 800-500 f. Kr.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
142. Skrin, Tula Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
31. Skrivbord med uppsats, 1800-tal, Sengustaviansk stil,
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
21. Skrivbord, norra Europa 1760 tal, Rokoko.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
174. Skulptur, Fortuna/Isis Italien 1800-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
176. Skål, sarkofagform, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
152. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
153. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
151. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
154. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
40. Soffa, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
41. Soffa, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
78. Spegel, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
75. Spegel, 1700-talets första hälft, Barock.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
77. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
87. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
76. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
82. Spegel, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799), Rokoko.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
19. Stenbord, troligen 1700-tal, Barock.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
60. Stolar, åtta stycken, Gotland ca år 1800, Sengustavianska.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
140. Stop, 1700-tal, Barock.
140. Stop, 1700-tal, Barock.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
64. Taburetter, ett par, 1700-talets senare del, Gustavianska.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
178. Trädgårdsurna, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
177. Uppsatsskål, 1800-talets senare del, Empirestil.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
170. Urna på fot, Italien troligen 1600-tal.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
150. Urna, Älvdalen, 1800-talets början, Sengustaviansk.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
171. Urnor ett par, troligen Italien sent 1700-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
167. Ushabti, troligen Egypten, 18:e dynastin ca 1450 f. Kr.
Klubbat pris
20 300 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
164. Ushabti, troligen Egypten, 26:e dynastin ca 650 f. Kr.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
101. Väggpendyl, av Olof Berg Stockholm, Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK